Connect with us

LAJME

Zyrtare: PDK i ka ofruar LDK-së dhe Vetëvendosjes marrëveshje për balotazh në këtë komunë

Published

on

zyrtare:-pdk-i-ka-ofruar-ldk-se-dhe-vetevendosjes-marreveshje-per-balotazh-ne-kete-komune
Advertisement

Partia Demokratike e Kosovës po synon të rikthej pushtetin në komunën e Klinës.

Advertisement

Në këtë drejtim, PDK në këtë komunë tanimë i ka ofruar marrëveshje për bashkëpunim Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje.

Advertisement

Këtë për “Indeksonline”, e ka konfirmuar kryetari i degës së këtij subjekti në Klinë, Sokol Bashota.

Advertisement

“Ne i kemi ofru dy subjekteve politike marrëveshje për bashkëpunim, pra LDK-së dhe VV-së. Ende s’kemi marrë përgjigje, ata i kanë punët e tyre të brendshme deri sa të vendosin për opsionet e tyre. Të shohim.  Siç e dini NISMA është shkri në listën e PDK-së në këto zgjedhje dhe i kemi partnerë edhe më tutje”, ka thënë Bashota.

Advertisement

Nëse krijohet ky koalicion, ish kryetari i Klinës për disa mandate thotë se do të krijoheshin mundësi më së optimale për të rikthyer pushtetin e PDK-së në komunën e Klinës.

Sipas tij, krijimi i partneriteteve në këtë fazë do të ketë ndikim të madh në balotazh.

Qytetarët e Klinës më 14 nëntor do të vendosin mes Zenun Elezajt të AAK-së dhe Esat Racit të PDK-së për kryetar komune.

Advertisement

Kryetari aktual i Klinës ka marrë 43% të votave, ndërsa Raci i PDK-së 27.60%.

The post Zyrtare: PDK i ka ofruar LDK-së dhe Vetëvendosjes marrëveshje për balotazh në këtë komunë appeared first on Kosova24.

Advertisement

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

LAJME

Sulmi me kallashnikov në Gllogjan, reagon edhe Rada Trajkoviq, përmend sulmin e Gorazhdevcit ku u sulmuan rreth 50 fëmijë

Published

on

sulmi-me-kallashnikov-ne-gllogjan,-reagon-edhe-rada-trajkoviq,-permend-sulmin-e-gorazhdevcit-ku-u-sulmuan-rreth-50-femije
Advertisement

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq, ka shkruar në Tëitter për sulmin në Gllogjan, ku humbën jetën tre persona.

Advertisement

Ajo ka shprehur ngushëllime familjeve të viktimave, por ka kujtuar edhe sulmin me kallashnikov ndaj……

Advertisement

Advertisement
Advertisement

Continue Reading

LAJME

Tërbohen mediat serbe/ Shkruajnë për sulmin e armatosur në Deçan: Në Gllogjan ishte Shtabi i UÇK-së dhe është afër Liqeni i Radojniqit!

Published

on

terbohen-mediat-serbe/-shkruajne-per-sulmin-e-armatosur-ne-decan:-ne-gllogjan-ishte-shtabi-i-uck-se-dhe-eshte-afer-liqeni-i-radojniqit!
Advertisement

Mediat serbe sot shkruajnë për ngjarjen e rëndë që ndodhi mbrëmë në Kosovë, ku mbetën të vrarë tre persona në Gllogjan të Deçanit.

Advertisement

Kosovo-online shkruan se, Policia e Kosovës ka publikuar detaje të një vrasjeje……

Advertisement

Advertisement
Advertisement

Continue Reading

LAJME

Edhe kjo ndodh në Kosovë: Futet me armë lodër, duke e frikësuar arrin ti marrë 15 mijë euro

Published

on

Advertisement

Edhe kjo ndodh në Kosovë: Futet me armë lodër, duke e frikësuar arrin ti marrë 15 mijë euro

Advertisement

Një person i maskuar dhe nën kërcënimin e një arme lodër, ka grabitur 15 mijë e 750 euro në zyrën për transferim parash në Mitrovicë. Por, “loja” nuk i shkoi gjatë, i dyshuari u arrestua nga Policia e Kosovës.

Advertisement

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti i maskuar dhe nën kërcënimin e armës , në zyrën për transferim parash nga viktima femër kosovare ka grabitur një shumë parash prej 15.750€”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Advertisement

Si dëshmi materiale i janë gjetur dhe sekuestruar shuma e parave, një maskë, një palë dorëza dhe një armë plastike lodër.

Advertisement

Viktima për shkak shqetësimi ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.Sipas Policisë rasti është në procedurë hetimore

Advertisement

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.