Connect with us

LAJME

“Zoti e vraftë atë që të privoi nga jeta”, Fjalët prekëse të familjarit për shoferin që vdiq mbrëmë në Deçan

Published

on

“zoti-e-vrafte-ate-qe-te-privoi-nga-jeta”,-fjalet-prekese-te-familjarit-per-shoferin-qe-vdiq-mbreme-ne-decan

Mbrëmë një autobus në Gllogjan ka qenë caku i të shtënave me armë nga disa persona të maskuar, ku mbetën të vrarë tre persona, shoferi i autobusit dhe dy nxënës të shkollës së mesme.

E për shoferin e autobusit, Gani Gjokaj, ka shkruar një familjar i tij.

Kreshnik Alijaj, ka thënë se i ndjeri ka qenë “shok i rrallë, njeri punëtor dhe i dashur për të gjithë“

“Lajm i dhimbshëm, i rëndë, i pabesueshëm! Na theve zemrën o tezaki Gani, shok i rrallë, njeri punëtor dhe i dashur për të gjithë! Zoti e vraftë atë që të privoi nga jeta. Familjarëve, miqve dhe të afërmve ngushëllime, Zoti iu ndihmoft e ju dhashtë kurajo në këto qaste të vështira. Dritë shpirti të pastë tezak, pusho i qetë në botën e amshuar“, ka shkruar ai./GazetaSinjali/

Advertisement

The post “Zoti e vraftë atë që të privoi nga jeta”, Fjalët prekëse të familjarit për shoferin që vdiq mbrëmë në Deçan appeared first on Kosova24.

Advertisement

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

LAJME

Komisioni Evropian: Kosova ta liberalizojë tregun energjetik

Published

on

komisioni-evropian:-kosova-ta-liberalizoje-tregun-energjetik

Institucioni ekzekutiv i Bashkimit Evropian (BE), Komisioni Evropian (KE),  i ka bërë thirrje Kosovës që ta liberalizojë tregun e energjisë elektrike me pakicë, për t’u dhënë konsumatorëve vendorë të drejtën e lirë për……

Continue Reading

LAJME

Digjet një shtëpi në Obiliq

Published

on

digjet-nje-shtepi-ne-obiliq

Një shtëpi në rrugën “Rasim Hashani” në Obiliq, është përfshirë nga zjarri rreth orës 01:00 pas mesnatës së të dielës, raporton Gazeta Sinjali.

Pronarët e shtëpisë të cilët e kanë lajmëruar policinë, thonë se shtëpia u përfshi nga flakët në rrethana të panjohura.

Në vendin e ngjarjes përveç policisë, kanë dalë edhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin.

Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar.

Advertisement

The post Digjet një shtëpi në Obiliq appeared first on Kosova24.

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Në 27 shkolla të Kosovës po zhvillohet mësim online, një e mbyllur

Published

on

ne-27-shkolla-te-kosoves-po-zhvillohet-mesim-online,-nje-e-mbyllur

Janë 27 shkolla të vendit që do të zhvillojnë mësim online për shkak të rritjes së rasteve pozitive me COVID-19.

Kështu tregoi zëvendësministri i Arsimit, Dukagjin Pupovci, i cili theksoi se vetëm një shkollë është……

Advertisement

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.