Connect with us

LAJME

Vuçiqi falënderon serbët që po i mbajnë të bllokuara pikat kufitare në Jarinjë dhe Bernjak

Published

on

vuciqi-falenderon-serbet-qe-po-i-mbajne-te-bllokuara-pikat-kufitare-ne-jarinje-dhe-bernjak
Advertisement

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka falënderuar qytetarët serb të cilët po mbajnë të bllokuara dy pikat kufitare në veri të vendit.

Advertisement

Ai përmes një video në rrjetet sociale, ka thënë  serbët i kanë duart e lidhura dhe se duhet të luftojnë, shkruan “Indeksonline”.

Advertisement

“Faleminderit njerëzve për përkrahjen në këto ditë të vështira, faleminderit popullit tonë në Jarinjë e Bërnjak, Serbia është me ju”, ka thënë Vuçiqi.

Advertisement

Kujtojmë se sot është dita e tetë prej kur serbët po protestojnë në Jarinjë dhe Bernjak për të kundërshtuar vendosjen e masës së reciprocitetit për targat.

Advertisement

Për të mërkurën është paralajmëruar një takim në Bruksel mes të delegacionit të Kosovës dhe Serbisë për të diskutuar për këtë çështje.

Ndërkombëtarët tash e disa ditë po kërkojnë që të ulën tensionet në këtë pjesë të vendit.

The post Vuçiqi falënderon serbët që po i mbajnë të bllokuara pikat kufitare në Jarinjë dhe Bernjak appeared first on Kosova24.

Advertisement

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

LAJME

Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për kërcënimin ndaj Albin Kurtit

Published

on

ja-cfare-shkruajne-mediat-serbe-per-kercenimin-ndaj-albin-kurtit
Advertisement

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti është kërcënuar, dhe për këtë arsye është rritur edhe niveli i sigurisë ndaj tij.

Advertisement

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu.

Advertisement

E lajmi……

Advertisement

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Momenti kur Njësitë Speciale vendosen te shtëpia e kryeministrit Kurti

Published

on

momenti-kur-njesite-speciale-vendosen-te-shtepia-e-kryeministrit-kurti
Advertisement

Pjesëtarë të Njësisë së Reagimit të Shpejtë të Policisë së Kosovës janë vendosur te shtëpia e kryeministrit Albin Kurti në Prishtinë.

Advertisement

Kjo ka ndodhur në kuadër të rritjes së masave të sigurisë për shefin e Qeverisë që janë ndërmarrë nga sot pasdite.

Advertisement

Burime të KALLXO.com kanë thënë se masat e sigurisë janë rritur pas një kërcënimi ndaj kryeministrit.

Advertisement

Përveç pjesëtarëve të Policisë afër shtëpisë, janë parë policë duke patrulluar këmbë në rrugën ku gjendet shtëpia e kryeministrit Kurti.

Advertisement

The post Momenti kur Njësitë Speciale vendosen te shtëpia e kryeministrit Kurti appeared first on Kosova24.

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Shqipe Pantina: Halil Berisha e tha të vërtetën dhe tregoi sa e vështirë është puna e gazetarit

Published

on

shqipe-pantina:-halil-berisha-e-tha-te-verteten-dhe-tregoi-sa-e-veshtire-eshte-puna-e-gazetarit
Advertisement

Gazetari Halil Berisha, gjatë ditës së mërkure ka dhënë dëshminë e tij, lidhur me publikimin e dosjeve të Gjykatës Speciale, në konferencën për media të organizuar nga OVL-ja e UÇK-së, shtatorin e vitit të kaluar, ku ai si……

Advertisement

Advertisement
Advertisement

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.