Connect with us

LAJME

Tërmet në Kosovë

Published

on

termet-ne-kosove
Advertisement

Minuta më parë, rreth orës 18:59 ka ndodhur një tërmet në Kosovë.

Advertisement

Tërmeti është ndjerë kryesisht në pjesën jugore të Kosovës dhe në Suharekë.

Advertisement

Ende nuk dihet sa është magnituda e këtij tërmeti.

Advertisement

The post Tërmet në Kosovë appeared first on Kosova24.

Advertisement

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

LAJME

Një person rrah dy policë i bën për Spital

Published

on

Advertisement

Mitrovicë:

Advertisement

Dy policë janë sulmuar fizikisht mbrëmë rreth orës 2:30 pas mesnate.

Advertisement

Rastin e ka konfirmuar Policia, duke bërë të ditur që ngjarja ka ndodhur në Mitrovicën e Veriut në rrugën “Andri Denan”, shkruan “Jepi zë”.

Advertisement

Policia thotë se ka arrestuar më pas të dyshimtin, i cili ka sulmuar fizikisht policët, të cilët kanë kërkuar tretman në spital.

Advertisement

“Dy viktimat kanë pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendi të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thonë Policia.

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Ekskluzive: Paralajmërime për sulme armiqësore në Kosovë në periudhën 26 deri më 30 nëntor

Published

on

ekskluzive:-paralajmerime-per-sulme-armiqesore-ne-kosove-ne-periudhen-26-deri-me-30-nentor
Advertisement

Gazeta “Epoka e re” nga burimet e saja merr vesh se një ambasadë e një shteti të huaj ua paska tërhequr vërejtjen shtetasve të vet që shërbejnë në Kosovë se:

Advertisement

“Ka mundësi të ketë aksione armiqësore në Kosovë” nga periudha 26 nëntor deri më 30 nëntor duke iu kërkuar atyre që t’i shmangin qendrat tregtare dhe vendet më grumbull të madh njerëzish.

Advertisement

“Ka një qarkore që tërheq vërejtën se nga data 26 deri më 30 nëntor ka mundësi të ketë aksione armiqësore në Kosovë, dhe se ftohen qytetarët e huaj t’i shmangin qendrat tregtare dhe vende e tjera ku ka shumë njerëz” ka treguar ky burim për gazetën “Epoka e re”.
.

Advertisement

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Gjilan, fëmija plagos aksidentalisht me armë babain

Published

on

gjilan,-femija-plagos-aksidentalisht-me-arme-babain
Advertisement

Policia e Kosovës ka njoftuar se në fshatin Livoq i ultë të Gjilanit, një fëmijë ka qëlluar aksidentalisht me armë babain e tij.

Advertisement

Rasti ka ndodhur ditën e premte, rreth orës 15:00.

Advertisement

“I dyshuari mashkull kosovar ka pranuar trajtim mjekësor pasi që i njëjti derisa ka qenë duke e pastruar armën (pushkë ajrore, nuk posedon leje), nga pakujdesia dyshohet se fëmija i tij e ka shkrepur armën dhe ka qëlluar atë. Arma i është sekuestruar ndërsa me vendim të prokurorit, rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, njofton Policia. /Telegrafi/

Advertisement

The post Gjilan, fëmija plagos aksidentalisht me armë babain appeared first on Kosova24.

Advertisement

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.