Connect with us

LAJME

Rrahje masive në Mitrovicë, arrestohen 10 persona

Published

on

rrahje-masive-ne-mitrovice,-arrestohen-10-persona
Advertisement

Një rrahje masive mes 11 personave ka ndodhur sot rreth orës 16:00 në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë.

Advertisement

Policia ka arrestuar 10 persona, në mesin e tyre dy të mitur.

Advertisement

“Incidenti raportohet të ketë ndodhur në kohen deri sa viktimat ndodheshin pranë një zyre për shërbime dhe programe të Ministrisë së Bujqësisë, e cila ndodhet në rajonin e Mitrovicës së Jugut. Personave të përfshirë në këtë incident në cilësi të viktimave iu është ofruar tretman mjekësor, por të njëjtit kanë deklaruar se nuk kanë nevojë për tretman mjekësor”, njofton Policia e Kosovës përcjell Klankosova.tv.

Advertisement

Në njoftim thuhet se tetë të dyshuarve i është caktuar masa e paraburgimit ndërsa ndaj dy të miturve rasti është duke u trajtuar.

Advertisement

“Të gjitha veprimet hetimore i janë paraqitur dy prokurorëve të rastit të nacionalitetit serb, të cilët trajtojnë rastet për të mitur dhe të rritur, dhe rasti i iniciuar është duke u hetuar për veprën penale “sulm”. Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit (8) tetë të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit policorë, përderisa ndaj (2) dy personave të mitur rasti është duke u trajtuar”.

The post Rrahje masive në Mitrovicë, arrestohen 10 persona appeared first on Kosova24.

Advertisement

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

LAJME

Flet xhaxhai i vajzës së vrarë në Gllogjan: Aferim të koftë shoq, kem pas burra me na vra pa na vra fëmijët

Published

on

flet-xhaxhai-i-vajzes-se-vrare-ne-gllogjan:-aferim-te-kofte-shoq,-kem-pas-burra-me-na-vra-pa-na-vra-femijet
Advertisement

Kanë kaluar disa orë që nga rasti tragjik që ka ndodhur në fshatin Gllogjan të Komunës së Deçanit, ku nga të shtënat me armë zjarri kanë mbetur të vdekur tre persona, dy prej tyre nxënës.

Advertisement

Pak orë pas kësaj……

Advertisement

Advertisement
Advertisement

Continue Reading

LAJME

Babai i djalit të plagosur me postim prekës: Më pyeti për shokët, i thashë se kanë shkuar në parajsë

Published

on

babai-i-djalit-te-plagosur-me-postim-prekes:-me-pyeti-per-shoket,-i-thashe-se-kane-shkuar-ne-parajse
Advertisement

Afrim Turkaj, babai i të riut të plagosur në tragjedinë e djeshme në Gllogjan, ka bërë një postim prekës.

Advertisement

Ai ka njoftuar se djali i tij është zgjuar, por që atij i ka dhënë lajmin e kobshëm për vdekjen e shokut dhe shoqes……

Advertisement

Advertisement
Advertisement

Continue Reading

LAJME

Një person rrah dy policë i bën për Spital

Published

on

Advertisement

Mitrovicë:

Advertisement

Dy policë janë sulmuar fizikisht mbrëmë rreth orës 2:30 pas mesnate.

Advertisement

Rastin e ka konfirmuar Policia, duke bërë të ditur që ngjarja ka ndodhur në Mitrovicën e Veriut në rrugën “Andri Denan”, shkruan “Jepi zë”.

Advertisement

Policia thotë se ka arrestuar më pas të dyshimtin, i cili ka sulmuar fizikisht policët, të cilët kanë kërkuar tretman në spital.

Advertisement

“Dy viktimat kanë pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendi të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thonë Policia.

Advertisement

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.