Ridvan Berisha: Komike e aktorë të dobët – beteja dhe lufta për liri të shprehjes është e drejt supereme

Ridvan Berisha: Komike e aktorë të dobët – beteja dhe lufta për liri të shprehjes është e drejt supereme

Gazetari, Ridvan Berisha ka reaguar pasi që policia ka shkruar në zyret e Gazetës Insajderi pas hulumtimit për vaksina, ku më pas edhe kishte intervistuar drejtorin e saj, Parim Olluri.

Advertisement

Në postimin e tij, Berisha ka ironizuar me ministrin e shëndetësisë, Arben Vitia dhe kryeministrin, Albin Kurti.

Advertisement

Berisha tutje ka thënë se tashmë policia e prokuroria a jane te kapur tash meqenese keto organzbatuese te ligjit iu subordinuan kerkeses politike te ministrit Vitia?

Advertisement

Postimi i plotë:

Advertisement

‘Falenderimi’ i takon t’madhit Ben e bosit te tij qe po kujdesen ‘aktivisht’ per vaksinat, u lumte qe gjate 24 oreve pune po gjejne kohe edhe me i akuzu mediet, perkatesisht Insajderin. Hajde brezi i shpreses hajdeni, per bese jeni bo hore, dilni sonte me naj konference tjeter mundesisht ne 23:00 t’darkes e bojeni tabele t’qitjes edhe dike tjeter me kamuflu neglizhencen hahahahah! Duheni me duru demokracine, policia e prokuroria a jane te kapur tash meqenese keto organzbatuese te ligjit iu subordinuan kerkeses politike te ministrit Vitia?

Advertisement

Komike e aktore te dobet – beteja dhe lufta per liri te shprehjes eshte e drejt supereme, provuat ta cenoni por dolet humbes!

The post Ridvan Berisha: Komike e aktorë të dobët – beteja dhe lufta për liri të shprehjes është e drejt supereme appeared first on Kosova24.

Advertisement

LAJME