Connect with us

LAJME

Prokuroria e Shtetit: Ata që kanë informacone për atentatin në Gllogjan të bashkëpunojnë

Published

on

Prokuroria e Shtetit: Ata që kanë informacone për atentatin në Gllogjan të bashkëpunojnë

Adelina Ahmeti

Prokuroria e Shtetit ka reaguar para pak minutave në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur orët e mbrëmjes së sotme në fshatin Gllogjan të Komunës së Deçanit.

Në njoftimin e Prokurorisë së Shtetit, apelohet që çdo person që ka informacione në lidhje me atentatin, të bashkëpunoj me organet e rëndit në mënyrë që të zbardhet rasti.

Advertisement

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit, tregon se Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale Blerim Isufaj, Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Pejë Agim Kurmehaj, së bashku me Zëvendës-kryeprokurorin e kësaj prokurorie dhe prokuroren kujdestare të Departamentit të Krimeve të Rënda, kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe në koordinim me Policinë e Kosovës janë duke i ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme për zbardhjen e rastit dhe zbulimin e autorit të krimit të ndodhur në Gllogjan të Deçanit.

Tre persona kanë mbetur të vrarë në atentatin e sontëm në Gllogjan. Dy nxënës dhe shoferi u autobusit kanë vdekur si pasojë e plagëve të marra nga atentati me armë zjarri.
Percllej Kallxo.com

Advertisement

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

LAJME

Komisioni Evropian: Kosova ta liberalizojë tregun energjetik

Published

on

komisioni-evropian:-kosova-ta-liberalizoje-tregun-energjetik

Institucioni ekzekutiv i Bashkimit Evropian (BE), Komisioni Evropian (KE),  i ka bërë thirrje Kosovës që ta liberalizojë tregun e energjisë elektrike me pakicë, për t’u dhënë konsumatorëve vendorë të drejtën e lirë për……

Continue Reading

LAJME

Digjet një shtëpi në Obiliq

Published

on

digjet-nje-shtepi-ne-obiliq

Një shtëpi në rrugën “Rasim Hashani” në Obiliq, është përfshirë nga zjarri rreth orës 01:00 pas mesnatës së të dielës, raporton Gazeta Sinjali.

Pronarët e shtëpisë të cilët e kanë lajmëruar policinë, thonë se shtëpia u përfshi nga flakët në rrethana të panjohura.

Në vendin e ngjarjes përveç policisë, kanë dalë edhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin.

Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar.

Advertisement

The post Digjet një shtëpi në Obiliq appeared first on Kosova24.

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Në 27 shkolla të Kosovës po zhvillohet mësim online, një e mbyllur

Published

on

ne-27-shkolla-te-kosoves-po-zhvillohet-mesim-online,-nje-e-mbyllur

Janë 27 shkolla të vendit që do të zhvillojnë mësim online për shkak të rritjes së rasteve pozitive me COVID-19.

Kështu tregoi zëvendësministri i Arsimit, Dukagjin Pupovci, i cili theksoi se vetëm një shkollë është……

Advertisement

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.