Connect with us

LAJME

Prokurori i rastit për tragjedinë në Gllogjan: Janë disa pista të hetimit

Published

on

Prokurori i rastit për tragjedinë në Gllogjan: Janë disa pista të hetimit

1 min më parë

Prokurori i rastit për ngjarjen në Gllogjan ka thënë para mediave se janë disa pista të ndryshme të hetimit.

Ai tha se për momentin s’ka ndonjë motiv të caktuar që dyshohet se ka mundur të çoj deri në  ngjarjen ku mbetën të vrarë tre persona, por se janë duke punuar në zbardhjen e autorëve të mundshëm të krimit.

Advertisement

“Ka pista të ndryshme të hetimit. Për momentin s’kemi motiv të caktuar dhe s’kemi informata që të ndajmë me ju”.

“Nuk mund të flasim as për numrin e personave të dyshuar por vetëm jemi duke punuar në drejtim të identifikimit të kryerësve të këtij krimi tragjik”, është shprehur ai, njofton Klankosova.tv.

Kujtojmë se mbrëmjen e sotme dy nxënës dhe shoferi i një autobusi kanë mbetur të vrarë pas një sulmi me armë zjarri ndërsa një nxënës tjetër është i plagosur por jashtë rrezikut për jetë.

Advertisement

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

LAJME

Tri doza vaksine për t’u futur në Kosovë, kuksianët bllokojnë rrugën në Morinë

Published

on

tri-doza-vaksine-per-t’u-futur-ne-kosove,-kuksianet-bllokojne-rrugen-ne-morine

(E plotësuar 10:49) – Një numër qytetarësh po protestojnë afër pikëkalimit kufitar Kosovë – Shqipëri në Morinë.

Situata është tensionuar për shkak të rregullave të rrepta anti-covid që Kosova po i aplikon……

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Digjet një shtëpi në Obiliq

Published

on

digjet-nje-shtepi-ne-obiliq

Një shtëpi në rrugën “Rasim Hashani” në Obiliq, është përfshirë nga zjarri rreth orës 01:00 pas mesnatës së të dielës, raporton Gazeta Sinjali.

Pronarët e shtëpisë të cilët e kanë lajmëruar policinë, thonë se shtëpia u përfshi nga flakët në rrethana të panjohura.

Në vendin e ngjarjes përveç policisë, kanë dalë edhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin.

Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar.

Advertisement

The post Digjet një shtëpi në Obiliq appeared first on Kosova24.

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Komisioni Evropian: Kosova ta liberalizojë tregun energjetik

Published

on

komisioni-evropian:-kosova-ta-liberalizoje-tregun-energjetik

Institucioni ekzekutiv i Bashkimit Evropian (BE), Komisioni Evropian (KE),  i ka bërë thirrje Kosovës që ta liberalizojë tregun e energjisë elektrike me pakicë, për t’u dhënë konsumatorëve vendorë të drejtën e lirë për……

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.