Connect with us

LAJME

Prindi kërkon ndihmë për shërimin e vajzës 2 vjeçare, e diagnostifikuar me sëmundje të rëndë

Published

on

prindi-kerkon-ndihme-per-sherimin-e-vajzes-2-vjecare,-e-diagnostifikuar-me-semundje-te-rende

Një prind me emrin Berat Ajeti, së bashku me bashkëshorten e tij po kërkojnë ndihmën e qytetarëve për shërimin e vajzës 2 vjeçare.

Vajza e tyre është diagnostifikuar me sëmundjen e tumorit në pjesën e legenit/këllqeve, shkruan Jepi zë.

Operimi i 2 vjeçares kushton afër 84 mijë euro, shumë e papërballueshme për çiftin Ajeti, andaj kërkojnë ndihmën e qytetarëve.

Postimi i plotë nga prindi i vajzës:

Advertisement

Të dashur familjar, miq e kolegë kerkojë ndihmën tuaj për shërimin e vajzës sime 2 vjeçe e cila u diagnostifikuar me smundjen e tumorit në pjesën e legenit/kellqeve. Dhe operacioni po është e pamundur në spitalet e Kosovës ose i rajonit përveç ne Turçi.

Në spitalin ‘Memorial’ në Stamboll ka ofruar një zgjidhje, por për këtë kërkon 83.650 euro.

Ministria ka premtuar se do mbuloj shpenzimet me 30.000 . Pjesa tjetër na përket neve dhe është shumë e papërballueshme.

Advertisement

Ju lutem na ndihmoni me aq sa keni mundësi.

Më posht i keni dokumentacionet nga spitali dhe të dhënat e mija.

Zoti ju shperbleft e ju ruajt familjet e juaja.

Advertisement

The post Prindi kërkon ndihmë për shërimin e vajzës 2 vjeçare, e diagnostifikuar me sëmundje të rëndë appeared first on Kosova24.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

LAJME

“Më bullizonte” – Ky është polici që vrau me shtatë plumba kolegun e tij në Tiranë

Published

on

“me-bullizonte”-–-ky-eshte-polici-qe-vrau-me-shtate-plumba-kolegun-e-tij-ne-tirane

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmë në Shqipëri, ku një punonjës i policisë, u vra brenda komisariatit numër 3 në Tiranë, duke u qëlluar 7 herë nga kolegu i tij, pas një sherri të çastit mes tyre.

Sipas mediave……

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Vuçiq i gatshëm të paguaj çmimin e lartë për shkak të “politikës sovrane”

Published

on

vuciq-i-gatshem-te-paguaj-cmimin-e-larte-per-shkak-te-“politikes-sovrane”

Vuçiqit i vjen edhe një falënderim nga Rusia për shkak të mos vendosjes së sanksioneve ndaj këtij vendi.

Nënkryetari i Dumës Shtetërore të Asamblesë Federale të Rusisë, Aleksandar Babakov, ka deklaruar se presidenti i Serbisë,……

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Vdes Brahim Uka nga fshati Çabër, prindi i fëmiut të mbytur në lumin Ibër vite më parë

Published

on

vdes-brahim-uka-nga-fshati-caber,-prindi-i-femiut-te-mbytur-ne-lumin-iber-vite-me-pare

Ka vdekur Brahim Uka nga fshati Çabër, lokalitet i banuar me shqiptarë në Komunën e Zubin Potokut.

I ndjeri ishte i shtrirë në spital, dhe vuante nga një sëmundje.

Vite më parë të ndjerit Brahim Uka iu kishte mbytur një fëmijë……

Advertisement

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.