Connect with us

LAJME

Policia dyshon se një person bëri atentatin në Gllogjan

Published

on

Policia dyshon se një person bëri atentatin në Gllogjan

Një person po dyshohet që ka qenë kryerësi i atentatit me armë zjarri mbi autobusin në fshatin Gllogjan të Komunës së Deçanit, ku u vranë dy nxënës dhe shoferi.Kështu ka thënë zëvendësdrejtori i Policisë së Rajonit të Pejës, Veton Elshani për KALLXO.com.

Sipas tij hetimet kanë nisur që nga marrja e informacioneve dhe është duke u vazhduar që të punohet në vendin e ngjarjes për të zbardhur të gjithë rastin.

Ekipe të shumta policore, Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale Blerim Isufaj, Kryeprokurori i Pejës, Agim Kurmehaj kanë dalë në vendin e ngjarjes ku ka ndodhur atentati ndaj autobusit.

Advertisement

Ekipet e Mjekësisë Ligjore janë në vendin e ngjarjes të cilët janë duke punuar në tërheqjen e trupit të pajetë të shoferit të autobusit i cili ka vdekur në vend nga plagët e shkaktuara.

Advertisement

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

LAJME

Tri doza vaksine për t’u futur në Kosovë, kuksianët bllokojnë rrugën në Morinë

Published

on

tri-doza-vaksine-per-t’u-futur-ne-kosove,-kuksianet-bllokojne-rrugen-ne-morine

(E plotësuar 10:49) – Një numër qytetarësh po protestojnë afër pikëkalimit kufitar Kosovë – Shqipëri në Morinë.

Situata është tensionuar për shkak të rregullave të rrepta anti-covid që Kosova po i aplikon……

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Digjet një shtëpi në Obiliq

Published

on

digjet-nje-shtepi-ne-obiliq

Një shtëpi në rrugën “Rasim Hashani” në Obiliq, është përfshirë nga zjarri rreth orës 01:00 pas mesnatës së të dielës, raporton Gazeta Sinjali.

Pronarët e shtëpisë të cilët e kanë lajmëruar policinë, thonë se shtëpia u përfshi nga flakët në rrethana të panjohura.

Në vendin e ngjarjes përveç policisë, kanë dalë edhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin.

Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar.

Advertisement

The post Digjet një shtëpi në Obiliq appeared first on Kosova24.

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Komisioni Evropian: Kosova ta liberalizojë tregun energjetik

Published

on

komisioni-evropian:-kosova-ta-liberalizoje-tregun-energjetik

Institucioni ekzekutiv i Bashkimit Evropian (BE), Komisioni Evropian (KE),  i ka bërë thirrje Kosovës që ta liberalizojë tregun e energjisë elektrike me pakicë, për t’u dhënë konsumatorëve vendorë të drejtën e lirë për……

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.