Connect with us

LAJME

Ngjarja në Deçan ka një skenarist”/ Zbulohet e vërteta që qëndron pas këtij sulmi

Published

on

NGA: M.H.per Bota sot

Sulmi në Deçan të Kosovës, mbetët ngjarja që tronditi vendin tonë.

Engima se kush është autori i këtij sulmi vazhdon të ekzistoj, përcjell “Bota sot”.

Në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar profesori universitar Enver Bytyçi, i cili shprehet se ky sulm të ngjason me ngjarjet e 1998 kur kur Milosheviçi urdhëroi terroristët serbë për të masakruar tetë fëmijë gjithashtu të komunitetit serb në Pejë.

Advertisement

Ndërsa për zhdukjen e autorit të këtij sulmi, profesori thotë se na lë të kuptojmë që ky sulm ka një skenarit dhe është i planifikuar.

Ja çfare sugjerojnë mjekët për trajtimin e fytyrës dhe të rrudhaveIuvenis

by Taboola

Advertisement

Sipas profesorit nëse autori nuk gjendet atëhere na lë të kuptojmë që dikush atë po e strehon dhe se ky akt kriminal na shton dyshimin se ka dorë shteti serb.

Postimi i plotë

Ngjarja e Deçanit ka mbetur pa autor. Nuk dihet as emri i tij. Të marrësh kallashnikovin e t’i dalësh përballë një autobusi në të cilin ka fëmijë shkolle, është një guxim i shpërblyer nuk dihet me çfare. Por më shumë me duket si ngjarja e vitit 1998, kur Milosheviçi urdhëroi terroristët serbë për të masakruar tetë fëmijë gjithashtu të komunitetit serb në Pejë, vetëm e vetëm që të akuzohen shqiptarët për këtë masakër!

Advertisement

Autori i krimit është zhdukur. Sikur e ka thith toka. Por më çudit fakti se është anonim, pa emër, pa mbiemër. Kjo do të thotë se e gjithë ngjarja ka një skenarist, ka një regjisor, ka dhe aktorët, pra autorët. Krimineli nuk është i vetëm e ndërkohë është i padukshëm!

Kjo do të thotë se kemi të bëjmë me një krim terrorist të ndonjë shërbimi sekret anti-Kosovë! Ndoshta që të shkaktojë krizë në qeverisjen e vendit. Ndoshta që të krijohet ndonjë konflikt social e civil! Skenari në këtë rast nuk përfundon me aktin terrorist të vrasjes së tre personave.

Thuhet se autori i krimit ka kaluar kufirin Kosovë-Shqipëri. Dhe nëse ai nuk zbulohet edhe për pak ditë, do të thotë se dikush atë e strehon, e mbron dhe madje e respekton për aktin kriminal në Deçan! Kjo më bën të shtoj dyshimin se në këtë akt kriminal ka dorë shteti serb!

Lexo më shumë

Advertisement
Advertisement

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

LAJME

Kërcënimi i ri amerikan për Serbinë, nuk ka vend për dy karrige

Published

on

kercenimi-i-ri-amerikan-per-serbine,-nuk-ka-vend-per-dy-karrige

Pa marrë parasysh presioneve që Serbia të përcaktohet me cilën binarë do të shkojë, kah lindja apo perëndimi, ajo do të mbetet në rrugën e vet, në interesin më të mirë të vendit tonë, shkruan në një koment……

Continue Reading

LAJME

Pejë: Gruaja lë foshnjën në ballkon dhe largohet, burri e lajmëron në polici

Published

on

peje:-gruaja-le-foshnjen-ne-ballkon-dhe-largohet,-burri-e-lajmeron-ne-polici

Një qytetar nga Peja ka njoftuar se bashkëshortja e tij kishte lënë foshnjën në ballkon dhe pa lajmëruar askënd ishte larguar.

E dyshuara është arrestuar dhe pas intervistimit bashkë me foshnjën janë liruar.

E njëjta ka shkuar……

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Edhe ata që kanë të ardhura nga qeraja duhet t’i deklarojnë deri më 31 maj

Published

on

edhe-ata-qe-kane-te-ardhura-nga-qeraja-duhet-t’i-deklarojne-deri-me-31-maj

Masa ndëshkuese për të gjithë personat që nuk deklarojnë të ardhurat personale e i shmangen tatimit, ka paralajmëruar gjatë ditës së djeshme ministri i Financave, Hekuran Murati.

Murati në një konferencë për media tha se se secili qytetar i cili merr të ardhura gjatë vitit të cilat nuk tatimohen, duhet t’i plotësojë në formularin e atë ardhurave personale të Administratës Tatimore të Kosovës.

Ndër këto të ardhura që duhet të deklarohen ai shpjegoi se janë edhe qeratë.

“Pra, nëse kanë pasur fitim kapital nga shitblerja e pronave, kanë pasur fitim kapital nga shitja e kriptovalutave, kanë pasur fitim kapital nga dhënia ose këmbimi i tokës me banesa, apo rasteve të tjera, shitja e aksioneve e të tjera, në kompani të ndryshme, duhet ta e plotësojnë këtë formular. Nëse kanë pasur të ardhura nga qiraja duhet ta plotësojnë këtë formular”, është shprehur ministri Murati.

Advertisement

Përpos qerave, Murati bëri të ditur se të ardhurat me burime nga jashtë po ashtu duhet të deklarohen si ato nga Freelance, Youtube e rrjete tjera sociale.

The post Edhe ata që kanë të ardhura nga qeraja duhet t’i deklarojnë deri më 31 maj appeared first on Kosova24.

Advertisement

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.