Milaim Zeka: Haxhi Avdyli ka rrejt publikisht, ishte vet argat i regjimeve

Milaim Zeka: Haxhi Avdyli ka rrejt publikisht, ishte vet argat i regjimeve

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka i ka reaguar Haxhi Avdylit të Listës “GUXO” që sot i ka dalë në mbrojtje kryediplomates Donika Gërvalla, raporton Gazeta Express.

Advertisement

Në një shkrim në Facebook, Zeka ka thënë se Avdyli ka gënjyer publikisht, në shkrimin ku e ka mbrojtur Donika Gërvallën.

Advertisement

Zeka tutje thotë se ishte vetë Avdyli që kishte qenë “argat i regjiimeve”.

Advertisement

Ish-deputeti ka kërkuar nga Donika Gërvalla që të tregojë se çfarë dosje ka dorëzuar në Gjykatën Speciale, derisa, Albin Kurti, sipas tij duhet të tregojë se pse ka garantuar vetëm për Rexhep Selimin dhe jo edhe për të tjerët./Express/

Advertisement

The post Milaim Zeka: Haxhi Avdyli ka rrejt publikisht, ishte vet argat i regjimeve appeared first on Kosova24.

Advertisement

LAJME