Connect with us

LAJME

Kërkohet që Rrafshi i Dukagjinit të futet në shtetrrethim

Published

on

kerkohet-qe-rrafshi-i-dukagjinit-te-futet-ne-shtetrrethim

Avokati i njohur Arianit Koci ka bërë thirrje që Rrafshi i Dukagjinit të futet në shtetrrethim për të zbuluar dhe arrestuar autorin e sulmit makabër mbi autobusin që la tre persona të vdekur.

Koci ka thënë se Policia e Kosovës ka kapacitetet për të zbuluar terroristët e sulmit, shkruan lajmi.net.

Ai ka thënë se zbulimi i këtij rasti nuk guxon të marrë më shumë se një javë kohë.

Postimi i plotë:

Advertisement

Tre burra të aftë, të ndershem dhe trima të Inteligjencës së Policisë – e ka të tillë; po aq burra nga AKI – dhe duart e lira në hetim – i zbulojnë terroristat e sulmit në Deçan, shumë shpejtë.

Nëse nuk ka interferim!

Natyrisht, sonte duhet që krejt Rrafshi i Dukagjinit të futet në shtetrrethim; patrullat e policisë të dalin në rrugë, dhe të hetohet çdo hyrje/dalje në Kosovë.

Advertisement

Një javë. Nuk duhet më shumë për zbulim të këtij akti terrorist.

Analistat e inteligjencës, nuk guxojnë të pushojnë hiç.

Përndryshe, motivet mund të jenë shumë më pak komplekse, se që mendohet.

Advertisement

Në nje vend ku ka krizë të moralit, motivet e krimeve makabër, shpesh janë me “tokësore” se që mendohet.

Sidoqoftë, burgimi i përjetshëm është masa e vetme që duhet të aplikohet në këtë rast.

The post Kërkohet që Rrafshi i Dukagjinit të futet në shtetrrethim appeared first on Kosova24.

Advertisement

Advertisement

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

LAJME

Tri doza vaksine për t’u futur në Kosovë, kuksianët bllokojnë rrugën në Morinë

Published

on

tri-doza-vaksine-per-t’u-futur-ne-kosove,-kuksianet-bllokojne-rrugen-ne-morine

(E plotësuar 10:49) – Një numër qytetarësh po protestojnë afër pikëkalimit kufitar Kosovë – Shqipëri në Morinë.

Situata është tensionuar për shkak të rregullave të rrepta anti-covid që Kosova po i aplikon……

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Digjet një shtëpi në Obiliq

Published

on

digjet-nje-shtepi-ne-obiliq

Një shtëpi në rrugën “Rasim Hashani” në Obiliq, është përfshirë nga zjarri rreth orës 01:00 pas mesnatës së të dielës, raporton Gazeta Sinjali.

Pronarët e shtëpisë të cilët e kanë lajmëruar policinë, thonë se shtëpia u përfshi nga flakët në rrethana të panjohura.

Në vendin e ngjarjes përveç policisë, kanë dalë edhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin.

Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar.

Advertisement

The post Digjet një shtëpi në Obiliq appeared first on Kosova24.

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Komisioni Evropian: Kosova ta liberalizojë tregun energjetik

Published

on

komisioni-evropian:-kosova-ta-liberalizoje-tregun-energjetik

Institucioni ekzekutiv i Bashkimit Evropian (BE), Komisioni Evropian (KE),  i ka bërë thirrje Kosovës që ta liberalizojë tregun e energjisë elektrike me pakicë, për t’u dhënë konsumatorëve vendorë të drejtën e lirë për……

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.