Connect with us

LAJME

Jep dorëheqje aktivisti i VV-së: Kurrë nuk e kom mendu që pushteti i Kurtit është më i zi se i Hashimit, Ramushit e Ises

Published

on

jep-doreheqje-aktivisti-i-vv-se:-kurre-nuk-e-kom-mendu-qe-pushteti-i-kurtit-eshte-me-i-zi-se-i-hashimit,-ramushit-e-ises

Shkëlqim Xhafa ka dhënë dorëheqje si aktivist i Vetëvendosjes, pasi sipas tij, nuk e ka menduar asnjëherë që do ta ketë jetesën aq të vështirë në qeverinë Kurti.

Ai tregoi se që 15 vite është aktivist i Vetëvendosjes, ku kishte marrë pjesë në çdo protestë, debate e konfrontime që sot VV-ja të vjen në pushtet, e që thotë se tashmë i ka rënë pishman për aktivitetin e tij gjithë këto vite.

“As ne enderr nuk e kom mendu qe pushteti i Albin Kurtit eshte me i zi se Hashimit, Ramushit e Ises. Sa fanatik i idealit te levizjes kam qene, besom kurr se kom mendu qe me ardhjen e Vetvendosjes ne pushtet”, shkroi Xhafa në Facebook.

Lexoni postimi e plotë:

Advertisement

NGA SOT JEPI DOREHEQJE SI AKTIVISTI I VETVENDOSJES.

Ka 15 vite qe jam aktivist i Vetvendosjes, ky aktivizem perfshin:

– Pjesemarrjen time ne gati te gjitha protestat e Levizjes Vetvendosjes dmth per cdo proteste 1 or e gjyse udhetim nga Peja ne Prishtine,

Advertisement

– Qindera statusa dhe lobim per levizjen

– Debate dhe konfrontime me shume njerez per ta mbrojt idealin dhe me arrit me pa diten qe vijn ne pushtet etj

Por tash kur jane ardh ne pushtet sinqerisht po me vjen me vjell e besa mi ra pishmon per keto 15 vite.

Advertisement

As ne enderr nuk e kom mendu qe pushteti i Albin Kurtit eshte me i zi se Hashimit, Ramushit e Ises.

Sa fanatik i idealit te levizjes kam qene, besom kurr se kom mendu qe me ardhjen e Vetvendosjes ne pushtet:

– Kane me m’lon qeveria pa pune, e ska me ma jep asnje cent ndihme

– Se kom imagjinu qe mbes pa rryme, e ka me bo hajgare kryeministri me mu duke me thene “mbulohu me batanije”

– Ka mu shtrajtu rryma per mu si klase punetore, e per biznes jo ndersa serbeve ne veri ju paguhet komplet

Advertisement
Advertisement

– Kur e thirri ambulanten nuk me vjen, e qe duhet mi pagu barnat bazike ne kete krize e pa pune.

– Ka mu shtrajtu buke a cdo send tjeter, por jo mu rrit rroga besa besa gjysen e vitit me mbet pa rroge.

As ne enderrat me te kqija, nuk e kom mendu qe jetesen me te veshtire ne Kosoven tone te shkrete kom me perjetu ne qeverine e Levizjes.

As ne ender..

The post Jep dorëheqje aktivisti i VV-së: Kurrë nuk e kom mendu që pushteti i Kurtit është më i zi se i Hashimit, Ramushit e Ises appeared first on Kosova24.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

LAJME

“Më bullizonte” – Ky është polici që vrau me shtatë plumba kolegun e tij në Tiranë

Published

on

“me-bullizonte”-–-ky-eshte-polici-qe-vrau-me-shtate-plumba-kolegun-e-tij-ne-tirane

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmë në Shqipëri, ku një punonjës i policisë, u vra brenda komisariatit numër 3 në Tiranë, duke u qëlluar 7 herë nga kolegu i tij, pas një sherri të çastit mes tyre.

Sipas mediave……

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Vuçiq i gatshëm të paguaj çmimin e lartë për shkak të “politikës sovrane”

Published

on

vuciq-i-gatshem-te-paguaj-cmimin-e-larte-per-shkak-te-“politikes-sovrane”

Vuçiqit i vjen edhe një falënderim nga Rusia për shkak të mos vendosjes së sanksioneve ndaj këtij vendi.

Nënkryetari i Dumës Shtetërore të Asamblesë Federale të Rusisë, Aleksandar Babakov, ka deklaruar se presidenti i Serbisë,……

Advertisement

Continue Reading

LAJME

Vdes Brahim Uka nga fshati Çabër, prindi i fëmiut të mbytur në lumin Ibër vite më parë

Published

on

vdes-brahim-uka-nga-fshati-caber,-prindi-i-femiut-te-mbytur-ne-lumin-iber-vite-me-pare

Ka vdekur Brahim Uka nga fshati Çabër, lokalitet i banuar me shqiptarë në Komunën e Zubin Potokut.

I ndjeri ishte i shtrirë në spital, dhe vuante nga një sëmundje.

Vite më parë të ndjerit Brahim Uka iu kishte mbytur një fëmijë……

Advertisement

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.