Hajnat thyejnë xhaminë në Gjakovë, imami publikon pamjet

Hajnat thyejnë xhaminë në Gjakovë, imami publikon pamjet

Është thyer nga hajnat xhamia me dy minare e njohur si “Xhamia e Qylit” në Gjakovë. Rasti ka ndodhur rreth orës 22:00.

Advertisement

Rastin e ka konfirmuar imami i xhamisë Abdurrahman Bejtullahu.

Advertisement

“Personi i panjohur , mbrëmë në mesnatë, ka arritur të hyj në xhamin tonë. Zoti hajr e boftë dhe atë e udhëzoftë”, ka shkruar ai në Facebook.

Advertisement

Hoxha ka publikuar videon ku shihet personi duke kryer vjedhjen.

Advertisement

vjedhjen.

Advertisement

 

Advertisement

LAJME