Goran Rakiq akuzon Albin Kurtin se e organizoi sulmin ndaj djalit të Rashiqit

Goran Rakiq akuzon Albin Kurtin se e organizoi sulmin ndaj djalit të Rashiqit

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka akuzuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, se e ka organizuar sulmin ndaj të birit të politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiq.

Advertisement

Rakiqi ka shtuar se sulmi ishte organizuar përmes vetë Rashiqit dhe politikanes Rada Trajkoviq.

Advertisement

Siç raporton Tanjug, Rakiq ka apeluar te serbët në Kosovë që t’i besojnë Serbisë dhe Listës Serbe duke shtuar se “presioni, fabrikimet dhe gënjeshtrat do të vazhdojnë”.

Advertisement

Sipas tij, uniteti i serbëve “acaron armiqtë tanë më së shumti”.

Advertisement

Të martën i biri i Rashiqit u sulmua në Llapnasellë nga shumë persona. Tetë prej tyre u arrestuan. Liderët në Kosovë dhe ambasadorë të shumtë në vend kanë dënuar aktin.

Advertisement

LAJME