Daçiq: Ajo çka po flet Vjosa Osmani është ‘marrëzi’

Daçiq: Ajo çka po flet Vjosa Osmani është ‘marrëzi’

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, vlerësoi se siç tha ai “deklarata e ushtrueses së detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani se të lobojë për anulimin e marrëveshjeve të Brukselit dhe Washingtonit është” marrëzi dhe marramendje”.

Advertisement

“Presidenti i SHBA Joseph Biden ishte aq i shqetësuar saqë ai thjesht nuk dinte se çfarë do të bënte,” deklaroi me ironi Daçiq për TV Happy.

Advertisement

Ai shtoi se asnjë person i arsyeshëm nga Evropa dhe Shtetet e Bashkuara nuk do ta pranonte këtë.

Advertisement

Daçiq ka ritheksuar se sekretari i ri i Shtetit, Anthony Blinken, ishte në administratën amerikane në kohën kur u nënshkrua Marrëveshja e Brukselit.

Advertisement
Advertisement

LAJME